درباره ما

منتظر ثبت لحظه شما هستیم!

درباره ما

مجموعه نورنگار افتخار دارد در طی 13 سال فعالیت مستمر تجاری در زمینه واردات و توزیع گسترده تجهیزات عکاسی دیجیتال، همواره خود را ملزم و متعهد به فعالیت های فرهنگی مرتبط با هنر عکاسی دانسته است . حمایت مالی از بیش از 400 نمایشگاه عکس، برگزاری کارگاه های آموزشی در بیش از 14 استان، برگزاری سمینار آموزشی با همکاری دانشگاه تهران، حمایت از سفر اکتشافی عکاسان به قطب شمال و کوهستان هیمالیا، انتشار بیش از 30 عنوان کتاب راهنمای تجهیزات عکاسی، همکاری آموزشی با بدنه آکادمیک عکاسی ایران، حامی رسمی انجمن عکاسان ایران و بسیاری فعالیت های فرهنگی دیگر تنها گوشه ای از تعهد نورنگار در این زمینه می باشد .

سال گذشته معاونت فرهنگی نورنگار بنابر رسالت خود اقدام به برگزاری نخستین جشنواره عکس با موضوع " سفر و گردشگری و عکس های لحظه ای " نمود. برخلاف انتظاری که از نخستین جشنواره ها می رود قریب به 14000 عکس از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال گردید که در نوع خود و بنابر تایید کارشناسان ، استقبال از این جشنواره اگر نگوییم بی نظیر اما حداقل کم نظیر بوده است. علت این استقبال بی نظیر را می توان حاصل اعتمادی دانست که عکاسان این مرز و بوم به مجموعه نورنگار دارند. انتشار همزمان کتاب عکس جشنواره و برگزاری نمایشگاه عکس های راه یافته به بخش مسابقه در مراسم اهداء جوایز از دستاوردهای مهم این جشنواره بوده است. ارائه عکس های ارسالی در سایت جشنواره نشانگر صداقت دبیرخانه در ارائه آمار واقعی عکس ها می باشد . کیفیت آثار ارسالی در کنار کمیت بالای آن ها نشان از ذوق وافر عکاسان این سرزمین دارد. آنچه که در برگزاری جشنواره هایی از این دست اهمیت بسیار دارد حفظ تداوم آن ها در راستای فرهنگ سازی است و به همین روی نورنگار در نظر دارد دومین جشنواره عکس خود را با موضوع " جوانان و آیین های بومی - محلی" و در بخش جنبی با موضوع " سایه ها " برگزار نماید.

دلیل انتخاب این موضوع ارج نهادن به نقش جوانان کشور در پاسداشت آیین های سنتی ایرانی- اسلامی است که با توجه به بافت جمعیتی ایران اهمیت این نقش محرز می گردد . بعنوان مثال می توان از آیین های سنتی محلی مانند برگزاری جشن های محلی ، مراسم عروسی ، آیین های مذهبی بومی ، بازی های محلی نام برد که در اقصی نقاط ایران پهناور به جلوه های گوناگون برگزار می شود .